Relacja z III Żeglarskich Mistrzostw Polski Youtuberów o Puchar Róży Wiatrów

Już po raz drugi z rzędu załoga Szwagrów sięgnęła po tytuł Mistrza Polski Regat YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów. Do rywalizacji włączyło się w sumie aż 50 twórców, a walka trwała do ostatnich metrów. Regaty zakończyły się remisem punktowych pomiędzy załogą Śmiechawy i Cyber Mariana, a ekipą 5sposobów z Kuzynem Hindusem. Jednak o triumfie Szwagrów i Mariana przesądziło ostatecznie zajęcie lepszego miejsca w biegu finałowym.

Regaty YouTuberów już po raz trzeci!

W sobotę, 13 maja, odbyła się trzecia już edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski YouTuberów o Puchar Róży Wiatrów.  W ostatniej odsłonie żeglarskich zmagań do rywalizacji przystąpiło aż 50 twórców. To rekord frekwencji w dotychczasowych edycjach, a wielu YouTuberów już zapowiedziało swój przyjazd za rok.

Drugi tytuł Mistrzów Polski

Wśród stawki YouTuberów, biorących udział w tegorocznej edycji regat znalazł się Szwagier z kanału Śmiechawa – Mistrz Polski z ubiegłego roku, do którego dołączył Cyber Marian i wspólnie zapowiedzieli walkę o obronę tytułu. Pozostali uczestnicy również nie złożyli broni i w bojowych nastrojach przybyli do Róży Wiatrów na Mazurach. W stawce znaleźli się również m.in.: Magik Y, Letni Chamski Podryw, Dominik Szarek, Beksy, Astrofaza, Emce□, Madeline Gavi, Seto, Gimper, Rojo, Izak, czy chłopaki z „5 sposobów na…”.

To właśnie Ci ostatni toczyli do samego końca zacięty bój z załogą Szwagrów, wygrywając w pierwszym biegu.

Na drugim miejscu na mecie zameldowała się ekipa Beks z Madeline Gavi, a tuż za nimi Rojo Izak oraz Człowiek Warga.

W drugim finałowym biegu trzecie miejsce ponownie utrzymała załoga Easy Peasy z Rojem na czele i to właśnie oni zdobyli brązowy medal i tytuł drugiego Wicemistrza Polski.

Drudzy na mecie pojawili się Magik Y, Walenie, Sadam, Rudy Człowiek i Dominik Szarek, dzięki czemu awansowali i finalnie uplasowali się na czwartym miejscu. Natomiast pierwsza linię mety przepłynęła załoga Cyber Śmiechawy, która w klasyfikacji generalnej zgromadziła taką samą liczbę punktów jak ekipa „5 sposobów na…”.

Jednak z uwagi na zajęcie wyższego miejsca w biegu finałowych to właśnie Szwagry i Cyber Marian stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale i Puchar Róży Wiatrów.

To już ich drugie zwycięstwo z rzędu i drugi mistrzowski tytuł. – Trzeci raz bierzemy udział w regatach i drugi raz stajemy na najwyższym podium, kolekcja Pucharów się powiększa. Bardzo cieszymy z obecności na tych zawodach, panuje tu fantastyczna atmosfera i z pewnością nie zabraknie nas tu również za rok!

– podsumował Szwagier tuż po ceremonii dekoracji.

Znów dali z siebie więcej

Regaty YouTuberów to nie tylko sportowa rywalizacja i dobra zabawa. Róża Wiatrów – organizator wydarzenia wspólnie z charytatywni.allegro.pl już po raz drugi zorganizowali akcję społeczną #dajzsiebiewiecej, w ramach której YouTuberzy przekazywali od siebie fanty, które zostaną wkrótce wystawione na aukcje. Wszystkie zebrane w tym roku środku przekazane zostaną na leczenie Boguszka, bliskiego przyjaciela twórców z kanału ŚmiechawaTV. Na licytację trafią między innymi nagrody od Szwagrów i Mariana, zdobyte przez nich podczas regat, tygodniowy rejs po Mazurach, przekazany przez „5sposobów”,

obraz Magdy Gawęckiej, zegarki od Jcoba, klaps filmowy od EMCE□
i wiele innych, cennych przedmiotów.

 

Pełna lista uczestników:
5 sposobów, Kuzyn Hindus, Letni Chamski Podryw, Magik Y, Walenie, Dominik Szarek, Sadam, Rudy Człowiek, Szwagier, Cyber Marian, Rojo, Izak, Z Dupy, Beksy, Madeline Gavi, Czokled, SMAV, Pan Skrobski, Danceconnectspeople, Alien, Dev, Pan Kubaka, Skyen, Luure, Astrofaza, Czas Gentlemanów, EMCE□, Jcob, Sou Shibo, CTSG, Gimper, Ewelina Orzegowska, Kolega Ignacy

ZAPRASZAMY ZA ROK! 🙂

Dodaj komentarz